The High Line Park
Є місця, через які любиш Нью-Йорк ще більше. Чомусь до того, як я потрапив сюди, я нічого не знав про це місце. Навіть у путівнику DK Eyewitness по Нью-Йорку нічого не було про це написано.
Отже, мова йдеться про The High Line Park. Одне з тих місць, які вражають своєю оригінальністю та еклектикою.
Наше знайомство було випадковим. Блукаючи в обідній час по West Village, я випадково натрапив на сходи, які вели на якусь платформу. Заради цікавості я піднявся туди. Згодом я зрозумів, що це парк. Я довго йшов вздовж нього. Аж раптом зрозумів, що він не закінчується і поквапився назад на роботу. А на майбутнє вирішив сюди ще повернутися…
Історична довідка:
The High Line Park - парк, побудований на місці колишньої вантажної залізничній колії, яка проходила на висоті 10 метрів над дорогою.
![](/photo/flickr/farm4/3029/3251447516_60a77120cc_b.jpg)
У 1847 році колія проходила прямо по дорозі. Але через велику кількість смертельних випадків, вирішили підняти лінію над дорогою. У 1934 році по The High Line пішли перші вантажні потяги. Це було доволі зручно - бо тепер вагони заходили для розвантаження прямо на територію заводів та фабрик і не створювали перешкод на дорозі. Але в 50-х роках попит на залізничні перевезення почав падати, уступаючи дорогу вантажівкам. В 60-х роках зруйнували південну частину дороги і у 1980 році останній потяг пройшов по The High Line, доставивши 3 вагони замороженої індички.
![](/photo/flickr/farm4/3323/3250737625_6c27d4032f_b.jpg)
Після цього ця залізнична лінія була закинута, дозволяючи бур’янам захоплювати територію. У 80-х власники землі під High Line лобіювали його знищення, але місцеві активісти оскаржили це рішення в суді і не дали цьому статись. Загалом хочу сказати, що в Нью-Йорку багато чого вирішує громада.
![](/photo/flickr/farm4/3322/3251356822_81b1f7fed0_b.jpg)
У 1999 році місцевими резидентами була утворена неприбуткова організація Friends of the High Line. Вони ініціювали створення парку на місці цієї залізниці і у 2004 році вони отримали інвестиції у розмірі $50 000 000 на його створення.
У 2009 році відкрилася південна частина парку - від вулиці Gansevoort до 20-ї вулиці. У 2011 році відкрили другу секцію - від 20-ї до 30-ї вулиці.
Зараз це доволі популярне місце серед туристів. Якщо чесно, то вдень там просто неможливо ходити - суцільний потік людей.
Для того, щоб спокійно пофотографувати, я не лягав спати і рано-раненько поїхав на 30 вулицю. Початок High Line знаходиться кілька блоків від станції метро 34th Street.
![](/photo/flickr/farm8/7249/7620130538_eaa80a212e_b.jpg)
![](/photo/flickr/farm8/7116/7620129336_4caed30c48_b.jpg)
![](/photo/flickr/farm9/8142/7620132456_a7e65bb5b4_b.jpg)
![](/photo/flickr/farm8/7138/7620133892_0449c08e3f_b.jpg)
![](/photo/flickr/farm9/8150/7620135246_e8b9969bab_b.jpg)
![](/photo/flickr/farm8/7114/7620136874_5c203ee647_b.jpg)
![](/photo/flickr/farm9/8014/7620138424_2f3df19121_b.jpg)
![](/photo/flickr/farm8/7125/7620139588_40992ff68c_b.jpg)
![](/photo/flickr/farm8/7133/7620142812_38ac283f9f_b.jpg)
![](/photo/flickr/farm9/8142/7620141182_0ef5ebbfe2_b.jpg)
![](/photo/flickr/farm9/8018/7620145596_82a4b25246_b.jpg)
![](/photo/flickr/farm9/8009/7620146520_31b9407ab0_b.jpg)
![](/photo/flickr/farm9/8423/7620144344_8fb52ec1f8_b.jpg)
![](/photo/flickr/farm9/8293/7620148098_14bb7d9d58_b.jpg)
![](/photo/flickr/farm8/7117/7620149694_b582a48f7c_b.jpg)
![](/photo/flickr/farm9/8148/7620151230_59f99fd4ed_b.jpg)
![](/photo/flickr/farm9/8432/7620152854_d0fa013859_b.jpg)
![](/photo/flickr/farm8/7260/7620154468_b5b78717ba_b.jpg)
![](/photo/flickr/farm8/7278/7620155842_74071ac865_c.jpg)
![](/photo/flickr/farm9/8012/7620157174_847399f6dd_c.jpg)
![](/photo/flickr/farm9/8154/7620158752_6c7b9ff115_b.jpg)
![](/photo/flickr/farm8/7116/7620159950_422bec0aa5_b.jpg)
![](/photo/flickr/farm8/7106/7620161710_dcbd457daf_b.jpg)
![](/photo/flickr/farm9/8148/7620162958_23fe62e470_b.jpg)
![](/photo/flickr/farm9/8150/7620165314_fc65bd4a86_b.jpg)
![](/photo/flickr/farm8/7136/7620164082_a36c45220b_b.jpg)
![](/photo/flickr/farm9/8022/7620167202_038a8280c8_b.jpg)
![](/photo/flickr/farm9/8013/7620168732_086509a2bb_b.jpg)
![](/photo/flickr/farm8/7111/7620172222_8cebcfde25_b.jpg)
![](/photo/flickr/farm8/7126/7620170280_282df35ac4_b.jpg)
![](/photo/flickr/farm9/8018/7620173854_7563a385a8_b.jpg)
![](/photo/flickr/farm8/7135/7620175130_1fd28e399c_b.jpg)
![](/photo/flickr/farm8/7258/7620178484_ddf581d8f8_b.jpg)
![](/photo/flickr/farm9/8142/7620176888_f7a75d51fa_b.jpg)
![](/photo/flickr/farm9/8287/7620180142_a91c42062c_b.jpg)
![](/photo/flickr/farm9/8020/7620181902_e84d750f07_b.jpg)
![](/photo/flickr/farm8/7128/7620183468_d3929ba234_b.jpg)
![](/photo/flickr/farm8/7136/7620185864_5132e5c538_b.jpg)
![](/photo/flickr/farm8/7135/7620184694_4c457d767a_b.jpg)
![](/photo/flickr/farm9/8016/7620187312_f51753aa78_b.jpg)
![](/photo/flickr/farm9/8284/7620188690_3b5fc1930c_b.jpg)
![](/photo/flickr/farm9/8289/7620190052_a3f4c7e873_b.jpg)
![](/photo/flickr/farm8/7255/7620191132_01bd911acf_b.jpg)
![](/photo/flickr/farm8/7130/7620192808_199d27db72_b.jpg)
![](/photo/flickr/farm9/8434/7620196666_d43bd46452_b.jpg)
![](/photo/flickr/farm8/7275/7620194730_bb5e350379_b.jpg)
![](/photo/flickr/farm9/8423/7620199094_d17cbbc9d0_b.jpg)
![](/photo/flickr/farm9/8025/7620200746_98d9349126_b.jpg)
![](/photo/flickr/farm9/8290/7620202516_85c99090fa_b.jpg)
![](/photo/flickr/farm8/7247/7620204084_046ee744bc_b.jpg)
![](/photo/flickr/farm8/7139/7620208264_39cc995311_b.jpg)
![](/photo/flickr/farm9/8167/7620206038_e728dcae74_b.jpg)
![](/photo/flickr/farm8/7262/7620209414_813517f4d9_b.jpg)
![](/photo/flickr/farm9/8421/7620128064_692eede220_b.jpg)
Отже, якщо раптом опинитесь у Нью-Йорку, не забудьте, що, окрім Central Park та Times Square, є чудовий The High Line Park.
Обов’язково завітайте на офіційний сайт - http://www.thehighline.org та перегляньте галерею.
Як тебе не любити, Нью-Йорке мій?
comments powered by Disqus